Czym różni się Leasing Operacyjny od Leasingu Finansowego ?

 1. Co to jest Leasing Operacyjny.
 • Leasing Operacyjny, to najprostsza i najczęstsza forma finansowania w leasingu. Przedmiot finansowania jest w rękach firmy leasingowej a leasingobiorca jest zobowiązany do płacenia Rat. A Podatek VAT jest doliczany do rat leasingowych.
 • Leasing Operacyjny umożliwia wrzucenie raty w koszty ale także opłatę wstępną czy opłatę końcową. Jest to wiec bardzo przyjemny pomysł, gdy chcemy płacić mniejsze podatki i realizować jak największe koszty dla naszej firmy.
 1. Co to jest Leasing Finansowy.
 • Leasing Finansowy, jest inaczej nazywany Kapitałowym, jest ona niemal identyczny do Leasingu Operacyjnego, jest Opłata Wstępna, opłata końcowa, możliwość odpisu amortyzacyjnego. Tylko różni się podatkiem VAT, który tutaj musi być spłacony w całości.
 • Leasing Finansowy jest traktowany jako dostawa towarów, przez co podatek VAT, musi być zapłacony z góry. To powoduje, że klient jest zmuszony do opłacenia podatku i opłaty wstępnej w Leasingu, przez co już na samym początku ma dużo do wyłożenia.
LEASING
 1. Różnice między nimi.
 • Pierwszą i chyba najważniejszą różnicą jest podatek VAT, który w leasingu operacyjnym jest wrzucony na cało okres finansowania do raty, a w leasing finansowym już na początku trzeba go spłacić. To powoduje, że już na starcie jeden leasing traci względem drugiego bardzo wiele.
 • Jednak, leasing finansowy, jest korzystny dla tych, którzy chcą mieć krótszy okres finansowania niż 40% okresu amortyzacji, dla tych którzy mogą i chcą od razu mieć spłacony podatek VAT i dzięki temu mniejszą ratę i dla tych którzy nie mają pełnej faktury VAT dla swojego przedmiotu.
 1. Podsumowanie
 • Podsumowując, cały tekst, to widać główne różnice między oboma rodzajami leasingu. Zasadniczo wszystko rozpoczyna się od faktury dla klienta, jeśli jest pełna VAT to wybieramy leasing operacyjny bo jest korzystniejszy. A gdy nie ma pełnej czyli VAT-marża lub coś innego to leasing finansowy wchodzi w grę.
 • Ostatecznie, wybór między tymi leasingami to wybór klienta, choć oczywiście leasing finansowany jest dla niego bardziej korzystny jeśli mamy pełną fakturę VAT. Przy innej fakturę lub umowie kupna, proponuje wybrać pożyczkę leasingową, też dobrą ucieczkę od leasingu finansowego.

WIDZISZ JAKIE TO PROSTE !

#Finansowanie#Leasing#OptimumTemp# Leasingauta

Służymy pomocą, SPRAWDŹ!

Tel: +48 691 219 013

Mail biuro.takleasing@gmail.com

Poznaj nasz YouTube – https://www.youtube.com/@TakLeasing 

#optimumtemp#leasinaut#samochody#blog

Zapraszam, też do zapoznania się z naszymi innymi tekstami

LEASING

Szybki Kontakt - Wyślij Zapytanie